Dobre występy na Mistrzostwach Polski w Gdańsku

Opublikowane przez Team Le Soleil w dniu

Z sukcesami powrócili z Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym zawodnicy klubu MKS Le Soleil.

W Mistrzostwach, które odbyły się 4-5 grudnia 2021 r. w Gdańsku, wzięło udział 21 drużyn, blisko 400 zawodników z czterech miast Polski: Bydgoszczy, Gdańska, Łodzi i Torunia.


Mocnym otwarciem dla toruńskich zespołów był występ drużyny Beginners. Dzieci od 6 do 10 lat, które debiutowały w zawodach, wyprzedziły kilka doświadczonych drużyn i ostatecznie zajęły ? trzecie miejsce. W tej samej kategorii, drużyna Pre-Juvenile, po udanym przejeździe, wywalczyła ? złoto.

Tak samo dobrze wyglądała sytuacja w kategorii Juvenile. Nasze obrończynie tytułu z zeszłego roku, mimo kilku błędów, zdeklasowały konkurencję, zdobywając ? złoty medal z ogromną przewagą punktową nad pozostałymi zespołami. W tej kategorii, wystartował również nasz drugi zespół – Basic Novice. Dzieci i młodzież, którzy stanowią grupę od zaledwie kilku miesięcy, pojechali poprawny program. Nie wystarczyło to jednak do zdobycia medalu i ostatecznie uplasowali się na czwartym miejscu. Uważamy to za bardzo dobry początek ścieżki startów w zawodach!

Bardzo zadowolone ze swoich dwóch programów są zawodniczki drużyny Junior. ? Srebrne medalistki, uzyskując łączną notę ponad 100 punktów, z dużym zapasem osiągnęły minimum punktowe do udziału w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w marcu 2022 roku w austriackim Innsbrucku.

Kapitanki drużyn po ceremonii dekoracji

Niezwykle zacięta rywalizacja miała miejsce również drugiego dnia zawodów. Nasza amatorska drużyna w kategorii Adult po wyrównanej walce zdobyła ? srebrny medal.

Cieszymy się z dorobku medalowego, oraz z tego, że po rocznej przerwie mogliśmy wystąpić przed prawdziwą publicznością.

Cieszymy się również, że jako jedyny klub z Polski w kategoriach dziecięcych wystawiliśmy po dwie drużyny. Świadczy to o coraz większej popularności łyżwiarstwa synchronicznego w naszym mieście i daje wielkie nadzieje, że za kilka lat będziemy nie do pokonania również w wyższych kategoriach!

Bez chwili odpoczynku zabieramy się do pracy. Poprawiamy błędy, bo na kolejnych zawodach, które odbędą się już za miesiąc, musi być tylko lepiej!

Marcin Pawlonka, prezes zarządu MKS Le Soleil


Za wsparcie naszych przygotowań do zawodów dziękujemy Gminie Miasta Toruń, PGE Toruń S.A. oraz Marbro.

Kategorie: Zawody