Solistka w synchronie – Kornelia Hałas

Opublikowane przez Team Le Soleil w dniu

17-letnia Kornelia to była solistka z Warszawy, która w zeszłym roku postanowiła przeprowadzić się do Torunia w celu dołączenia do naszej juniorskiej drużyny. Poznajcie jej historię! 😊

„Swoją przygodę na łyżwach zaczęłam bardzo dawno, bo prawie 13 lat temu, jako solistka. Jazdę w solistach musiałam zakończyć cztery lata temu, ze względu na kontuzję kolana, która uniemożliwiła mi wykonywania większości elementów. Myślałam, że nigdy już nie będę jeździć, mimo wielkich marzeń i planów związanych z łyżwiarstwem.

W 2020 roku dowiedziałam się, że mogę dołączyć do drużyny w Toruniu i jeździć w synchronie. Zgodziłam się bez zastanowienia, bo wiedziałam, że to oznacza powrót na lód! Miałam oczywiście swoje obawy, w końcu nigdy w życiu nie jeździłam w drużynie, nie wiedziałam z czym to się wiąże. Bałam się też czy dziewczyny mnie zaakceptują i odnajdę się w nowej sytuacji jak i w innym mieście.

Moje wątpliwości bardzo szybko zostały rozwiane. W drużynie panuje świetna atmosfera. Dziewczyny były dla mnie bardzo wyrozumiałe i kochane. Kiedy potrzebowałam tłumaczenia, lub pomocy z czymś, zawsze mogłam zwrócić się do nich lub do trenerów, którzy zawsze służyli pomocą. Bardzo szybko zaklimatyzowałam się w grupie i pokochałam jazdę w synchronie. Bardzo się cieszę, że podjęłam taką a nie inną decyzje.

Teraz razem możemy spełniać marzenia, a być może niedługo pojechać na Mistrzostwa Świata!”

Kornelia Hałas
Kategorie: Informacje

PolskiEnglishУкраїнська