Solistka w synchronie – Cecylia Markowska

Opublikowane przez Team Le Soleil w dniu

Poznajcie Cecylię – wieloletnią solistkę-amatorkę, która w ostatnich tygodniach zdecydowała się na przygodę w synchronie 😊

„W wieku 7 lat tata pierwszy raz zaprowadził mnie na lodowisko. Początki były bardzo trudne, ale nie zrażałam się. Polubiłam jednak tę zabawę do tego stopnia, że zaczęłam treningi w toruńskim klubie Axel, pod kierunkiem Pani Magdaleny Dolskiej-Duszyńskiej. Zabawa przerodziła się w pasję i trenerka przekonała mnie do startów w zawodach dla amatorów. Na przestrzeni lat 2014-2020 uczestniczyłam w wielu zawodach na terenie całej Polski. Zajmowałam różne miejsca, zdarzały się złote i srebrne medale.

Kilka miesięcy temu, za namową kierownictwa zespołu, postanowiłam przystąpić do klubu Le Soleil i sprawdzić się w drużynie łyżwiarek synchronicznych. Przystąpiłam do treningów pełna obaw: czy podołam wyzwaniu? Czy dziewczyny mnie zaakceptują? Wydawało mi się to trudne, przestawić się z jazdy solowej do drużyny.

Moje obawy okazały się nieuzasadnione. W drużynie panuje znakomita atmosfera, zawsze mogę liczyć na pomoc ze strony koleżanek i trenerów!

Jazda w drużynie synchronicznej sprawia mi wiele radości i cieszę się, że razem z dziewczynami możemy wziąć udział w tak spektakularnym wydarzeniu jak Mistrzostwa Świata Juniorów w Innsbrucku. Na pewno zapamiętamy te zawody na całe życie.”

Cecylia Markowska
Kategorie: Informacje

PolskiEnglishУкраїнська