Summer Camp – Giżycko 2015

Sierpień 2015 roku. Błękitne niczym laguna, pozbawione najmniejszej chmurki niebo. Ukryte w cieniu termometry z zawstydzeniem wskazywały 40 stopni Celsjusza. Tymczasem dziewczęta z Teamu Le Soleil przebywały na obozie sportowym w Giżycku. I nawet przez myśl nie przeszło opalanie wysportowanych nóg, czy błogie lenistwo na plaży.

Koło z wędrowaniem, młynek z intersekcją, kolejny nieudany blok. I od nowa. Kilka godzin dziennie. Nie było miejsca na pomyłki. Niedociągnięcia i jazda na złej krawędzi łyżwy nie wchodziły w grę. Wszystkie potknięcia dostrzegały czujne trenerki (Karolina Dąbrowska- Pawlonka i Sandra Jóźwiak). Poprawiały błędy i ćwiczenia rozpoczynały się od nowa. I jeszcze raz. I jeszcze.

Jednak dziewczęta z Teamu się nie poddały. Wiedziały, że nowy program musi być lepszy od poprzedniego i musi trafić do sędziów zarówno w Polsce, jaki i w Europie. Potem jeszcze trening
off-ice. Kilka kilometrów ciężkiego biegu (tu szczególne pozdrowienia od dziewcząt dla Pana Piotra), rozciąganie i trening siłowy. Po dobrze wykonanej pracy znalazł się też czas na  kajaki, zabawy integracyjne i podchody oraz odwiedziny niezwykłego gościa- Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Kto nie był, niech żałuje!

Udostępnij