Sezon 2015/2016 zakończony sukcesami

W sobotę , 5 marca w pięknym, szwajcarskim Widnau po raz dwudziesty ósmy, odbyły się jedne z najstarszych zawodów łyżwiarstwa synchronicznego w Europie.

Właśnie tam skończył się sezon startowy 2015/2016 dla  Novice. Na 8 drużyn w kategorii dziewczyny  zdecydowaną przewagą punktów zdobyły pierwsze miejsce i wywalczyły puchar Swisscup 2016.

Zaledwie tydzień wcześniej, w ostatni piątek lutego,  zawodniczki  brały udział w prestiżowych zawodach w Budapeszcie. Tam rywalizację zakończyły ze srebrnym medalem.

To jednak nie jedyne medale wywalczone w tym sezonie. W styczniu dziewczyny reprezentowały klub na Mozart Cup w Salzburgu, gdzie przyjeżdżają najważniejsze zespoły z Europy i świata. Team Le Soleil Novice Basic zajął tam trzecie miejsce na 12 drużyn startujących w tej kategorii.

Mozart Cup w Salzburgu, jak i Budapest Cup to najważniejsze i najmocniej „obstawione„ zawody w Europie w kategorii Novice Basic. Nasze zawodniczki są jeszcze bardzo młode. Większość z nich jest bliska dolnej granicy wiekowej dla Novice Basic, to jest 10 lat. Tym bardziej medale na zawodach o tak wysokim poziomie bardzo cieszą.

Dziewczyny bardzo lubią wyjeżdżać na zawody. Jest to zarówno przygoda, poznanie ciekawych miejsc i zawarcie nowych znajomości, jak i nauka.

Na zawodach ogląda się programy innych drużyn, analizuje przejazdy i szuka inspiracji. Najciekawsze są  występy zespołów juniorskich i seniorskich, bo to wzorzec do naśladowania.

Aby osiągnąć cel, trzeba dalej intensywnie trenować, mimo, że starty dopiero w listopadzie.

Udostępnij

Proponowane wpisy