TEAM LE SOLEIL

Team Le Soleil powstał w 2007 roku w klubie MKS Axel Toruń.


Łyżwiarstwo synchroniczne trenuje 40 zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych: Juvenile, Novice i Junior. Dziewczyny mają od 6 do 22 lat. Jest to grupa koleżanek, które wspólnie trenują, ale też świetnie razem się bawią. Jeżdżą na zawody, obozy sportowe, seminaria (w kraju i za granicą) oraz pokazy łyżwiarskie na terenie całej Polski. Pomagają sobie i wspierają się w dążeniu do wspólnego celu. Team Le Soleil jest najprężniej działającym zespołem w Polsce.

Junior

Pre-Juvenile

Team Le Soleil to:

praca zespołowa

Wierzymy iż działając wspólnie osiągniemy więcej. Zespół to dodatkowa energia, ale
i odpowiedzialność.

sprawność fizyczna

Dzięki treningom ogólnorozwojowym jesteśmy sprawne i wytrzymałe. Dążymy do perfekcji ruchów oraz doskonałej koordynacji.

zdrowy styl życia

Dbamy o wyrabianie zdrowych nawyków. Odpowiednie odżywianie i porcja ćwiczeń to dla nas codzienność.

wdzięk i gracja

Zajęcia baletowe i teatralne doskonalą naszą ekspresję i plastykę ciała. Pobudzają nas do aktywności twórczej.

przygoda

Wyjeżdżając na zawody odwiedzamy inne kraje, poznając ich historię i kulturę. Spotykamy rówieśników, wśród których znajdujemy nowych przyjaciół.

emocje

Ekscytacja i wzruszenie towarzyszą nam na tafli oraz poza nią. Znamy smak zwycięstwa i gorycz porażki.

Piękno, harmonia, moc pozytywnych emocji

Łyżwiarstwo synchroniczne powstało w 1954 roku w USA. Dyscyplina ta jest jedną z kategorii łyżwiarstwa figurowego, w ramach której rywalizują między sobą drużyny. Formacja synchroniczna, w zależności od wieku składa się z 12 lub 16 zawodników prezentujących na lodzie układ taneczny. Łyżwiarze wykonują kroki oraz elementy tworząc określone figury, np. blok, linię, młynek, intersekcję. Jest to najbardziej widowiskowa dyscyplina łyżwiarska. Zawody rozgrywane są w czterech kategoriach wiekowych: Juvenile, Novice, Junior oraz Senior. Organizacją koordynującą działania w światowym łyżwiarstwie synchronicznym jest ISU- Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, a w Polsce PZŁF- Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Od 2000 roku w łyżwiarstwie synchronicznym rozgrywane są Mistrzostwa Świata Seniorów. Zawodnicy mają również możliwość startu na Uniwersjadzie oraz na wielu prestiżowych zawodach międzynarodowych i krajowych. Łyżwiarstwo synchroniczne zostanie włączone w poczet dyscyplin olimpijskich, a już na najbliższych igrzyskach w 2018 r. w Korei Południowej będzie dyscypliną pokazową.