Klucz do naszego sukcesu

Wytrwałość, pasja i praca zespołowa to klucz do naszego sukcesu. Codzienne, kilkugodzinne treningi na lodowisku, sali gimnastycznej i baletowej, przyniosły znakomity efekt na pierwszych zawodach łyżwiarstwa synchronicznego w Polsce w sezonie 2015/2016,

W sobotę, 5 grudnia w Łodzi odbyły się Zawody Mikołajkowe, w których wzięły udział wszystkie drużyny łyżwiarstwa synchronicznego działające w Polsce. Łyżwiarki z Torunia zaprezentowały się w trzech układach : dwóch w kategorii Beginners  i jednym w Kategorii Novice.

– Dziewczyny zaprezentowały się z jak najlepszej strony – mówi trenerka Karolina Dąbrowska-Pawlonka- w kategorii Beginners przy dużej konkurencji  zawodniczki naszej formacji zdobyły pierwsze miejsce.

Świetnie poradziła sobie również trenująca pod patronatem klubu klasa 4 d ze Szkoły Podstawowej Nr3 w Toruniu. Uczniowie zdobyli srebrny medal, wyprzedając kluby z Gdańska i Łodzi.

Ze złotym medalem zawody zakończyły zawodniczki kategorii Novice, które o 4 punkty wyprzedziły srebrne medalistki z Gdańska.

– Z Łodzi zawodniczki klubu MKS Axel wróciły z trzema medalami. Dwoma złotymi i jednym srebrnym. Jednak dziewczyny nie spoczywają na laurach i dalej intensywnie trenują.- podkreśla trenerka.

Już 24 stycznia 2016 w Salzburgu ( Austria) zawodniczki kategorii Novice wystartują w prestiżowych zawodach międzynarodowych  Mozart Cup, gdzie będą bronić złotego medalu zdobytego w zeszłym sezonie.

Zaś 31 stycznia 2016 w Gdańsku odbędą się Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym, na których klub MKS Axel będą reprezentować zarówno dziewczynki z kategorii Beginners i Novice.

– To tylko niektóre zawody- mówią kapitanki obu kategorii- w lutym i marcu czekają nas wyjazdy na Węgry, do Niemiec i do Szwajcarii.

Cały czas również odbywa się nabór do zespołu. Przyjmujemy dziewczynki w wieku 7-12 lat na każdym poziomie umiejętności łyżwiarskich. Treningi odbywają się w środy i czwartki o godzinie 16 na lodowisku Mentor Sport.

-Bardziej doświadczone łyżwiarki maja szansę na dołączenie bezpośrednio do grup startowych –mówi Karolina Dąbrowska –Pawlonka.

Udostępnij